לקוחות מספרים

לרוץ לבד
שירלי רותם-מהנדסת מכונות


שלום, שמי שירלי ואני בת 34 נשואה עם שלושה ילדים קטנים. משחר ילדותי אני "שמנה" בראש. ניסיתי הרבה דיאטות וקבוצות תמיכה לאורך השנים, ירדתי במשקל ועליתי שוב וחוזר חלילה.

הגעתי לנגה שמש ב-  diet coaching לאחר שהרגשתי שאני מאבדת שליטה בכל הקשור לאוכל ותזונה. הצבתי לי מטרה ברורה: לעשות שינוי מהשורש. אצל נגה הבנתי לראשונה שהגוף והנפש אחד הם. על מנת לרדת במשקל ולשמור עליו לאורך זמן (פרק זמן של... כל החיים!) עלי לשנות את אורח חיי כפי שאני מכירה אותם ולהרגיש טוב עם זה. נגה עזרה לי לחלק את המשימה הענקית הזו לפרטים קטנים תוך למידה שלה אותי ואת אורח חיי. שיניתי את המטרה שלי מלרדת במשקל לשמירה על אורח חיים נכון. על מנת לשנות הרגלים הייתי צריכה להציב לעצמי מטרה קטנה בכל פעם ולהתמיד בכך עד שאוכל להוסיף מטרה נוספת. כמובן שהכל בסיועה ובעידודה של נגה והקבוצה אשר העלו רעיונות שבהתחלה לא חשבתי שאי יכולה לעמוד בהם ואח"כ הפתעתי את עצמי. מאישה בעלת בטחון עצמי נמוך בערכה ובמראה שלה (דבר שהתבטא בלבוש, בגישה לחיים בבית ובעבודה) הפכתי לאישה בטוחה בעצמה. אני מרגישה בטוחה יותר להתלבש יפה יותר למרות שאני שמנה. למדתי קודם כל לקבל את עצמי ולא להתייסר יום יום שעה שעה על איך שאני נראית ועכשיו אני אוהבת את עצמי הרבה יותר ומוכנה לקבל את השינוי באהבה. הגעתי לקבוצה ללא יכולת שליטה על מה שנכנס לי לפה. אכלתי רוב שעות היממה והרגשתי אח"כ רע עם זה. המדד שלי כיום להצלחה הוא לא המשקל שלי אלא היכולת שלי לשלוט באוכל ולא שהאוכל ישלוט בי. אני מצליחה כיום לאכול ארוחות מסודרות, לעמוד בפיתויים ובאירועים לא צפויים. אני יודעת להחליט האם שווה לי או לא שווה. לרוב אני מחליטה שלא שווה לי. אני מצליחה להתמיד בכך לאורך זמן מכיוון ששיניתי הרגלי חיים ולא התחלתי דיאטה. המשימה שלקחתי על עצמי הפכה להיות קלה יותר ברגע שהבנתי שאני לא עושה "דיאטה" אלא משנה את הרגלי החיים שלי ולומדת להתמודד עם האוכל במסגרת רגילה של עבודה-ילדים.

כמו תינוק שלומד ללכת ונופל הרבה עד שהוא כבר יודע לרוץ כך אני לומדת ב diet coaching להתמודד עם הקשיים בשמירה על אורח חיים בריא ונכון. ואני יודעת כמו אותו תינוק שיהיו לי הרבה נפילות אך הם ילכו ויתמעטו (כמו שקורה כבר עכשיו) ולבסוף אני אוכל ללכת ולרוץ לבד.